כרית מומלצת לתקופת ההריון ולזמן ההנקה, איך בוחרים ומה

מי לא חולמת על שינה טובה ורציפה בתקופת ההריון? בתקופה הזו יש כל כך הרבה גורמים שמשפיעים על השינה, אז עדיף שנוחות לא תהיה אחד מהם.

מה נותנת לך הכרית ?

הכרית הפכה לפריט מבוקש מאוד בקרב הריוניות, כבר מהחודשים הראשונים. התמיכה שמעניקה הכרית מאפשרת לישון בצורה נוחה, להסיר את הלחץ מעמוד השדרה ולמזער את כמות הפעמים שאת קמה בלילה.

נשים רבות מעידות, כי השימוש בכרית הריון, איפשרה להן שינה רצופה והתעוררות נעימה, ללא לחץ או כאבים.

מדוע כרית בצורה U?

הכרית בנויה בצורה כזו שהיא מאפשרת לך להסתובב ולהתהפך במהלך השינה ולקבל תמיכה משני הצדדים התמיכה בבטן והזווית שמאפשרת הנחה נכונה של הצוואר,כך מורידים מהעומס, בעיקר של הגב התחתון ומאפשרים לגוף להרפות.

הכרית משמשת גם להנקה

הכרית  תשמש אותך גם לאחר תקופת ההריון. הרבה נשים מכירות את כרית ההריון בשמה השני- כרית הנקה, אך למעשה זה אותו המוצר.

הכרית מאפשרת הנקה נוחה גם לך וגם לתינוקך. הזווית בה את יכולה להניק באמצעות הכרית, מאפשרת אווירה נינוחה ואינטימית, בה האם והתינוק/ת רכונים זה מול זו מה שהופך את החוויה לנעימה במיוחד.

רבים ממליצים לנשים שמתקשות בהנקה, להשתמש בכרית מכיוון שהנוחות היא חלק בלתי נפרד מההנקה. כשאת נינוחה וגופך רגוע התהליך הופך לנעים וזורם יותר וכמובן- שגם תינוקך מרגיש זאת.

מה חשוב לדעת כשקונים כרית כזו?

הכרית הולכת לבלות איתך לא מעט זמן וחשוב לדעת לקנות נכון כדי להשיג את התועלת. כיום ישנם המון מתחרים בשוק שמציעים כריות הריון במחירים זולים או אפילו יקרים. המחיר אינו מעיד על איכות הכרית. אם תרצי להיות בטוחה שאת בוחרת נכון- בדקי את הסעיפים הבאים:

1.כרית תוצרת הארץ

כשזה קשור לתינוק שלך כדאי שיהיו לך אבא ואמא קרובים שיוכלו להיות זמינים לשאלותייך ולענות לדרישותייך. גם אם תחליטי לרכוש בחו”ל שימי לב לבדוק את הפרמטרים הנוספים שפירטנו עבורך ממש בהמשך.

2.רכיבים אלרגניים

גם אם יש לך רגישויות שונות וגם אם לא, הגוף נוטה להיות רגיש בדרך כלל בתקופת ההריון. על כן חשוב לוודא שלפחות החלק החיצוני של הכרית  (הציפית החיצונית) עשוייה מ100% כותנה.

3.ציפית חיצונית לכביס הנוחה

רוב הכריות מגיעות עם 2 ציפיות. ציפית פנימית (זו שמכילה בתוכה את המילוי) וציפית חיצונית. הציפית החיצונית מאפשרת לך לכבס בקלות וליהנות מבד נקי- חשוב בעיקר בתקופת ההנקה שכן התינוקות פולטים בסיום הארוחה מה שגורם ללכלוך וספיגה בבד.

4.מילוי

אחד הפרמטרים החשובים ביותר, גם מבחינת כמות המילוי וגם מבחינת החומר.
איכות הכרית נקבעת בעיקר על פי המילוי. קיימות כריות רבות שאינן ממולאות במינון הנכון, מה שפוגע באופון ישיר בתמיכה שהגוף שלך מקבל.
על הכרית להיות מלאה באופן מדוייק, ביחס לגודלה ולחומר המשמש למילוי ולא דחוסה יותר מדיי כדי להחשב לכרית איכותית.
גם סוג המילוי הוא חשוב. אנחנו ממליצים על מילוי מסוג הולופייבר- מילוי רך ואיכותי שמשמש לשמיכות, כריות ועוד.

5.אחריות

רכשי באתר שמעניק לך אחריות על המילוי ואם את רוצה להרוויח אפילו יותר- בדקי היכן את יכולה לקבל גם אחריות לתיפורים ולרוכסנים, לפחות לשלושת החודשים הראשונים.

6. צורת הכרית

כיום נמכרות בשוק מגוון רחב של צורות וגדלים שונים של כרית הריון לצורך הקלה על ההריונית בתקופת ההריון. אך הצורה שגרמה להריוניות להרגיש הקלה בצורה הטובה ביותר הינה צורת U, צורה זו זוכה לפופלאריות ושביעות רצון בכל העולם. וההסבר לזה הוא הגיוני, ברגע שיש להריונית תמיכה לא רק מצד אחד אלא מ2 צדדים בו זמנית ניתן להרגיש בהקלה באזור הבטן וגם מאחורה באזור הכתפיים, הגב, והרגליים. מכיון שמדובר בכרית במימדים גדולים באופן יחסי 140 על 80 ס”מ הכרית מצליחה להכיל ולתמוך בכל חלקי הגוף, אז אל תתפלאי אם הבעל או אחד הילדים ירצו לגנוב לך את הכרית לכמה לילות.

מקווים שהמידע הזה עזר לך ומאחלים תקופת הריון נעימה וטובה, בריאות כמובן ולידה מוצלחת!